Optal jsem se umělé inteligence kdy nastoupila Linda Keprtová do funkce ředitelky libereckého divadla, protože jsem línej vyhledat to z jiných zdrojů a je to takhle:
Linda Hejlová Keprtová nastoupila do funkce ředitelky Divadla F. X. Šaldy v Liberci 1. července 2022. V libereckém divadle však působila již od roku 2016, kdy zde začínala jako režisérka a dramaturgyně. Později se stala šéfkou operního souboru.
Do čela divadla byla vybrána na základě doporučení výběrové komise, která její jmenování podpořila jednomyslně. Následně ji do funkce jmenovala Rada města Liberec. Ve vedení divadla vystřídala Jarmilu Levko.
V listopadu 2025 oznámila z osobních důvodů svou rezignaci. Ve funkci ředitelky Divadla F. X. Šaldy setrvá do 31. července 2026.
To, co se v poslední větě bylo zaprvé překvápko, protože divadlu se dařilo (a daří) velmi dobře a byl to také důvod, proč jsem se do divadla vypravil, abychom mohli s paní šéfovou udělat jakýsi bilanční rozhovor, protože se to tak dělá ale i proto, že mě opravdu zajímalo jaký to bylo.
Cestou jsem si zkusil zformulovat to o co mi vlastně jde. Je to, jako obyčejně, poněkud chaotické.
Mimochodem, rozhovor je už natočený, cestou se nic nevylo a jsme slyšet. Dobrej začátek. Už brzo se budete moci přesvědčit.
O právě skončené sezoně jsem psal tady.




